Με το δεξί η Ομόνοια στη β’ φάση

Με το «δεξί» μπήκε στη δεύτερη φάση του Πρωταθλήματος Cyta η Ομόνοια, επικρατώντας χθες στην πρεμιέρα του Ολυμπιακού και διατηρώντας έτσι την πρωτιά στη βαθμολογία με 59 βαθμούς.

Οι «πράσινοι» με γκολ του Κούσουλου στο 52ο λεπτό, επικράτησαν στο Μακάρειο Στάδιο των «μαυροπράσινων» με 1-0, οι οποίοι ήταν εξαιρετικοί στο α΄ ημίχρονο, όταν και θα μπορούσαν να είχαν προηγηθεί.

Η αυλαία στον πρώτο όμιλο άνοιξε την Παρασκευή με το νικηφόρο 3-0 της ΑΕΛ επί της ΑΕΚ και ολοκληρώνεται σήμερα με τον αγώνα Ανόρθωση – Απόλλων (19:00).

Ολυμπιακός 34.

Σε παιχνίδι για το δεύτερο όμιλο του Πρωταθλήματος Cyta, το ΑΠΟΕΛ επικράτησε χθες στο Στάδιο ΓΣΠ του Εθνικού Άχνας με 2-0. Το σκορ άνοιξε στο 42ο λεπτό ο Ενσούε και στο 64ο λεπτό ο Γκάρνερ πέτυχε το 2-0. Στο 25ο λεπτό ο Εθνικός έχασε πέναλτι που εκτέλεσε ο Χουντόμπιακ και απέκρουσε ο Ουζόχο.

Σήμερα, η αγωνιστική ολοκληρώνεται με τον αγώνα Πάφο- Καρμιώτισσα Πολεμιδιών (16.30). Το Σάββατο η ΕΝ Παραλιμνίου επικράτησε της Νέας Σαλαμίνας με 1-2, ενώ Δόξα Κατωκοπιάς και Ερμής Αραδίππου εξήλθαν ισόπαλοι 1-1.